Ćwicz się w LEAN

Zapraszamy do udziału VII edycji eventu Innovations for Logistics, która dowiedzie, że każda istniejąca i zastana przestrzeń produkcyjna może podlegać zmianie w duchu LEAN, a proces ten nie wymaga szczególnego nakładu kapitału. 5-8 czerwca 2018, Pawilon 7A

5-8 czerwca 2018, Pawilon 7A

Zmienność to zasadnicza cecha gospodarki XXI wieku. Aby reagować płynnie na dynamikę przepływu towarów, logistykę wewnętrzną musi charakteryzować ELASTYCZNOŚĆ, SPRAWNOŚĆ i BALANS. Te trzy umiejętności stanowią kluczową osnowę idei tegorocznego projektu Innovations for Logistics Industy (In4Log 2018). VII edycja eventu, który wspólnie zorganizują wydawnictwo Medialog i Międzynarodowe Targi Poznańskie, skupi się na innowacjach w logistyce przemysłu, nowoczesnych technikach kompletacji towarów i organizowaniu przepływów wewnętrznych.

Zarządzanie w nowoczesnym stylu logistyką wewnętrzną nie sprowadza się do posiadania wyłącznie nowoczesnych urządzeń. Dzisiaj coraz trudniej osiągnąć tylko tym sposobem wymarzoną przewagę konkurencyjną. Ważne jest, aby posiąść umiejętność codziennego ćwiczenia metod i standardów pracy, prowadzących przedsiębiorstwo do szczupłej struktury i efektywności. Stąd na miejscu jest porównanie do treningu sportowego i slogan tegorocznej edycji In4log: „Ćwicz się w LEAN”. Kluczem do sukcesu w dochodzeniu do statusu LEAN w przedsiębiorstwie jest zbudowanie kultury zachowań, co jest możliwe poprzez powtarzania i żmudne ćwiczenia doskonalące. Targi Modernlog to doskonałe miejsce dla prezentacji sposobów w jakich można każdego dnia i na każdym kroku zmieniać oblicze własnej firmy. Aby poznać sposoby „ćwiczeń z LEAN” i spojrzeć na posiadane urządzenia do logistyki wewnętrznej w nowy sposób. Nadać im niespotykaną produktywność, poprzez lepsze wykorzystanie zasobów. Dobre praktyki i wzory, które poznamy na In4Log mogą stać się przepisem na kreatywne podejście do własnej logistyki wewnętrznej i kształtowania procesów.

Zasadniczym przesłaniem eventu In4Log jest chęć przekazania inwestorom ifnormacji, że każda istniejąca i zastana przestrzeń produkcyjna może podlegać zmianie w duchu LEAN, a proces ten nie wymaga szczególnego nakładu kapitału. Wiele z urządzeń nadaje się do tego doskonale, wystarczy je odpowiednio doposażyć i zastosować logikę eliminacji MUDA, czyli wszelkiego rodzaju marnotrawstwa.

Tegoroczne pokazy „Ćwiczeń z LEAN” odbędą się według scenariusza, który pokaże jak wpływać na takie parametry pracy jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych. Codzienne pokazy ćwiczeń odbędą się w hali 7A na targach Modernlog w dniach od 5-8 czerwca 2018 roku, co pełną godzinę.

Krzysztof Pograniczny
Szef projektu In4Log Industry

 

 

 

Wstecz

Partnerzy Medialni